Vítejte na stránkách skupiny

Určeno všem pěším, plovoucím i lezoucím trampům, chatařům, stanařům i maringotkářům.

Jste na stránce
KAMARÁDI

Aktualizováno:
23.2.2009

TOPlist

Naši kamarádi

Věrná čtyřka Pěvecké sdružení, které vzniklo v roce 1969. Ve svém repertoáru mají převážně trampské a folkové písničky. Jejich účast je při jakékoliv příležitosti zárukou dobré nálady. Jsou to nejen výborní muzikanti, ale především báječní kamarádi. Na jejich vokálním projevu jsou znát léta společného muzicírování, a tak je každá zahraná písnička příjemným hudebním zážitkem, které si opravdu zaslouží hlasité "umí".
Členové kapely:
Vladislav Gregor - Haris > kytara, zpěv
Miroslav Horák - Čudla > kontrabas
Jan Šantrůček - Šaman > kytar, zpěv
Jaroslav Chrbolka - Jarda > kytar, zpěv, foukací harmonika
V roce 2004 vydali CD - Pozdní návraty
Kapela T.O. Kamarád T.O. Kamarád existuje od roku 1936 a již od této doby má svoji kapelu. V době nejvyšší slávy v ní hrály čtyři kytary a přibližně sedmnáct mandolin. Aby takové těleso vůbec přežilo, byli nuceni vystupovat jako tamburašský soubor. Hodně mravenčí práce pro osadu dělal tehdejší šerif Jožka Slavík. Z původní kapely zbyli už jen tři mandolinisté, kteří si však stále ješte rádi zahrají. A že jim to jde!
V roce 2006 oslovil šerif osady dva členy rozpadlé kapely RODEO a přizval je ke spolupráci.
Současní členové kapely:
Lidla Slavíková > mandolina, vdova po šerifovi a kapelníkovi v jedné osobě
Míla Ropek > mandolina, nynější šerif a kapelník
Jarda Strnad > mandolina
Pavel Pichner - kytara, banjo,ukulele
Marta Bustová > kontrabas, kytara, zpěv
Petr Pajer > kytara, zpěv
Půl-Ka Choceň Kapela vznikla v roce 2005 - po rozpadu skupiny Rodeo. Původně vystupovali jako duo Marta a Roy. Po spojení s Petrem Pajerem a s kapelou T.O. Kamarád, začali též vystupovat v polovičním složení, bez mandolin (Půl - Kamaráda, odtud jejich název). V jejich repertoáru jsou všechny osvědčené trampské písničky, které si s nimi každý rád zazpívá. Nezůstávají však jenom ve vyjetých kolejích starého repertoáru, ale snaží se při každém setkání překvapit některou z nově nastudovanou písní. Velkým osvěžením při jejich vystoupení jsou sólové písničky Marty, ve kterých vynikne její sice tichý, ale velice příjemný hlas.
Členové kapely:
Pavel Pichner > kytara, banjo,ukulele
Marta Bustová > kontrabas, kytara, zpěv
Petr Pajer > kytara, zpěv
Kapela KOZ Praha Volné sdružení muzikantů, s nevyčerpatelným repertoárem trampských a country písniček. V neuvěřitelném tempu střídají skladby Bratří Ryvolů, Kapitána Kida, Hop-Tropu, Greenhorns a dalších, které si s nimi každý rád zazpívá. Na jakékoliv akci jsou zaručeným zdrojem výborné nálady.
Členové kapely:
Vlastimil Motyčka - Harry > dvanáctistrunná kytara, mandolina, zpěv
Jirka Hanzal - Vrabec > kytara, zpěv
Luděk Žalud - Louda > banjo, šerif T.O. Poslední příležitost
Jan Němec - kytara
Zdeněk Šmidrkal - Sid > kytara, zpěv, skladatel a textař
Karel Venzara -Windy Bill > kytara, zpěv
bude dopněno - kontrabas
T.O. Blanice Rosťa a Helena Černých tvoří vokálně instrumentální duo, které čerpá jak ze skladeb prvních trampských písničkářů, tak i z repertoáru bratří Ryvolů, Bédi Šedifky a dalších autorů nové generace. V jejich repertoáru nechybí ani písničky z jihu Čech, kde na břehu Vltavy u obce Čeřín mají svůj kemp. Protože oba hrají na kytaru, jsou jejich písničky vždy vkusně ozdobeny kytarovými vyhrávkami.
V roce 2004 natočili CD - Vím o údolí
OUKROP Peklo Muzikantská sestava kolem rodiny Frýbů, působící v chatové osadě Peklo na řece Chrudimce, která nechyběla u žádné velké údolní akce a jejich písničky "ze života" už přesáhly hranice osady.
Členové kapely:
Luďěk Frýba - Lůďa - Kroupa > mandolina a zpěv, autor údolních písniček, které jsou nahrány na CD "Život je krásnej".
Jitka Bláhová roz. Frýbová - Krupice > kytara, banjo, zpěv, učitelka klasické kytary.
Lidka - Krupice > manželka a manažerka skupiny
Josef Frýba > kytara zpěv
Mgr. Vladimír Bláha - Fábera > kytara, housle, zpěv, člen bývalé pardubické skupiny Stopa, zemřel náhle v roce 2006
Další muzikanti Tomáš Kubata > pětistrunné banjo, příležitostní hráč v trampských a country kapelách. Manželka Jana - odborná učitelka gastronomie.
Ruda Vařejka - Dolfa > > hráč na kontrabas, profesionální fotograf, milovník přírody a ptáků, tramp, sportovec. Manželka Alena.
Václav Unar - Vin> sólový zpěvák a hráč na kytaru, zemřel náhle v roce 2007.
Darka Středová > kytara, zpěv, bavička a vynikající vypravěčka vtipů.
Štěpán Rak - Brabouk > kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění, milovník trampských písniček a kamarád z brdského Hobart Campu.
Jan Matěj Rak > syn Štěpána Raka, hudebník, písničkář, instrumentalista (kytara, akordeon, balalajka), milovník trampských písniček a starých dobrých prvorepublikových časů.
Josef Pavel - Eifel > kytarista a zpěvák všech písniček, které jdou s kytarou zahrát.
Vlasta Kačer - Buris > kontrabas, pětistrunné banjo. Manželka Vlaďka. Zemřel v roce 2009.
Josef Smlsal - Jack Aspirin > hráč na havajskou kytaru, kronikář trampingu.
Miloš Horák - Liška > s kytarou rád zavzpomíná na staré skautské písně a "Ježkoviny", old skaut a indianolog. Dlouholetý organizátor skautských táborů v Tatrách. Manželka Marta - prodloužená pamět Lišky.
Petr Kohl > hráč na didgerido, sportovec, esoterik, pořadatel a organizátor muzikoterapeutických seminářů. Manželka Zuzana - Zbóža > magistra z lékarny "U Kašny" v Heřmanově Městci.
Jirka Škaloud > kontrabasista a cestovatel z Mariánských Lázní. Přítelkyně Pavla Kováčová, reabilitační sestra.
Petr Truneček > osadník z Pekla, hráč na kytaru, zpěv.
Karel Smeták > šéfdirigent Komorní komorní filharmonie Pardubice, vystudoval hru na housle. Zemřel v roce 2000.
Ladislav Svoboda - Mates > český kytarista, zpěvák, skladatel, textař, hráč na foukací harmoniku, řezbář a režisér gurmánských setkání.
Pilous Milan Malý - Pilous > umělecký řezbář a výrobce ozdobných předmětů z kůže, sídlící na osadě Odyssea. Organizátor "Pekelských" osadních soutěží a především tradičních "Setkání pod totemy". Cestovatel, fotograf a kameraman. Manželka Eva - pomocnice při uměleckém zpracování kůže a neúnavná kronikářka při toulkách za poznáním.
Ostatní kamarádi Josef Richter - Joe poutník > majitel chaty Lišárna - stojící na skále, nad řekou Chrudimkou. Velký sportovec, turista a skaut. Manželka Boženka zemřela v roce 1999
František Pekař - Komínek a jeho manželka Drahuška - Zmije, obývají chatu Faranda nad údolím Chrudimky. Patří k nejstarším žijícím trampským osadníkům na údolí
Ota Čada - šerif osady Trappers, která leží u Teplic nad Metují, bylinkář a léčitel. Zemřel v roce 2001. Manželka Ivonka, bývalá ředitelka mateřské školy v Náchodě, dnes svěží důchodkyně, která kolem sebe již mnoho let šíří jenom samou lásku a dobrou náladu.
Oldřich Gross - Tesák > člen osady Trappers, řezbář a poslední žijící zakládající člen Klubu trampských řezbářů
Alenka Vondřejcová > výtvarnice, členka Unie výtvarných umělců. Z malířských technik používá temperu, olej, kresbu ale především voskovou batiku. Své obrazy vystavovala jak u nás, tak i v zahraničí. Miluje přírodu, kde stále nachází inspiraci pro svoji práci, je příznivcem trampské písničky a zajímá se o duchovní vědy
Alenka Švihlíková - majitelka soukromé zubní ordinace a naše dvorní udržovatelka krásného úsměvu, milovnice jakékoliv dobré hudby, ale trampské a lidové především. Manžel Borek - skautský vůdce, zemřel v roce 2004
Bohouš a Liduška Sýkorovi > horolezci a vynikající znalci Broumovska a Adržpašsko-teplických skal, dobří společníci, vděční posluchači trampských písniček
Naďa Fišarová > důchodkyně, osadnice chaty Na Sekyrce, v části Krkanka na Chrudimce.
Ing. Emil Novák > osadník chaty Na Sekyrce, v údolí Chrudimky, chemik, sběratel starých pohlednic, milovník starožitností. Na chatě pracuje a odpočívá společně s Jarmilkou - dětskou lékařkou z Břežan u Prahy.
Karel Smejkal > důchodce a chatař z Pekla.
Radek Smejkal > výborný trampský řezbář. Provozuje taneční školu v Pardubicích, čtvtfinalista Mistrovství ČR v Latinsko-amerických tancích.
Milan Kovář - Baloun > pořadatel tradičních ohňů na své chatě Samota v Dědově u Police nad Metují. Podniká v oblasti koupelnových doplňků
Zdeněk Holub - Fox > šerif osady Toulavých jezdců u Dlouhoňovic. Manželka Eva, optička.
Mirka Čejchanová > osamělá milovnice přírody, cestování a trampských písniček.
Jiří Faltys - Jerry > zpěvák a hráč na kytaru, fotograf, milovník psů, krátký čas též šerif T.O.Lišáci. Práce všeho druhu. Manželka Jarča.
Miroslav Bohuněk - Číman > bavič, hráč na různé nástroje hudební nástroje, zpěvák, amatérský malíř, restaurátor a konstruktér nových hudebních nástrojů (např. kytanjo). Obývá chatu Tornádo na Křižanovické přehradě.
Oldřich Kudrna - Miki >zakládající člen T.O.Volavka, velmi pracovitý a obětavý kamarád
Dan Čada > člen osady Trappers, zpěvák a člen skupiny AHOJ ze Šumperka. Kamila jeho dcera, t.č. studující střední pedagogickou školu v Praze
Pepík Merta > velký příznivec trampingu a trampské muziky, obětavý kamarád, Marie - jeho žena.
Ruth Kuntová - Rutka > vdova po šerifovi Krkanky Izákovi.
Anička Mikšovská > velice obětavá činovnice chrudimských skautů a kuchařka na letních táborech.
Náš dorost Hanička Faltysová > zdravotní sestra, majitelka houslí. Její přítel Jan Potůček - technik elektro.
Majka Faltysová > studující stavební fakulty VUT Brno, hráčka na akordeon. Její kamarád - Petr Kubrt - též student stavební fakulty VUT Brno.
Bára Kohlová > navštěvuje Gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi - nižší stupeň.
Tereza Kohlová > navštěvuje Gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi - vyšší stupeň.
Vojta Juda > navštěvuje základní školu.
Adéla Judová > navštěvuje Střední školu zemědělskou.
Hanička a Ruda Vařejkovi > navštěvují základní školu.
Alenka Švihlíková > kamarádka Majky, studuje soukromou obchodní akademii v Pardubicích.
Tereza Kubíčková > též kamarádka Majky, studuje VŠ ekonomickou v Praze.
Kamila Čadová > vnučka Ivonky, ukončila střední pedagogickou školu v Praze.
Kateřinka Šulcová > 1. vnučka Žrouta, navštěvuje základní školu.
Katka Čejchanová > dcera Mirky.
Eliška Kačerová > navštěvuje základní školu.
Markétka Nepovímová > navštěvuje základní školu.


-------------- Stránka není dokončena -----------------

Úvod   Fajado   Kronika   Texty   Nahrávky   Videa   Fotogalerie   Kamarádi   Odkazy   Kompas   Napište nám  

Copyright © 2007FAJADO™
Bez předchozího písemného souhlasu je kopírování těchto materiálů zakázáno
webmaster - JANTAR design™