Vítejte na stránkách skupiny

Určeno všem pěším, plovoucím i lezoucím trampům, chatařům, stanařům i maringotkářům.

Jste na stránce
NAHRÁVKY

Aktualizováno:
3.11.2013

TOPlist

UŽ KONČÍ DEN
Ke skladbě Jana Orka Kratochvíla, kterou nahrála skupina FAJADO, byl natočen tento hudební videoklip, sestavený z krajinných fotografií, pořízených převážně při toulkách Železnými horami.

KRČMA
Tento hudební videoklip vznikl sestřihem fotografií z různých hospod, krčem a sálů, které byly pořízeny při setkáních trampských muzikantů. Autorem hudby je Ivan Jankůj a skladbu otextoval Jan Orko Kratochvíl. Hraje a zpívá skupina FAJADO

TICHÝ KOUT
Hudební videoklip poetické skladby Jana Orka Kratochvíla. Hraje skupina FAJADO, zpívají Magda a Ivan Jankůjovi.

Křest CD Jdi za sluncem
Záznam ze křtu 1. CD Marty a Pavla, který se konal v Sudislavi nad Orlicí. Pokud se chcete stát majiteli tohoto opravdu povedeného CD "JDI ZA SLUNCEM", můžete si jej objednat na stránce "NAPIŠTE NÁM". Cena lisovaného CD je 100,- Kč a je ve velmi omezeném množství. Tak nezaváhejte.

TÁBORÁKU PLÁPOLEJ
Záznam z veselého skautsko-trampského povídání a zpívání, které se konalo 28. května 2013 v sále Magistrátu města Pardubic. Pokud by měl někdo zájem získat tento záznam na DVD, stačí se s námi spojit přes záložku "Napište nám". Cena DVD je 100,- Kč.

KUŇKÁNÍ POD KUŇKOU
Reportáž z předvánočního "Kuňkání pod Kuňkou" v Muzeu perníku v Perníkové chaloupce u hradu Kunětická hora nedaleko Pardubic, která se konala 8. listopadu 2012.

DLÁTA A KYTARY
2. listopadu 2012 se konalo IV. setkání řezbářů a trampských kapel ve Skautském centru Vinice v Pardubicích, kde jsme pochopitelně nemohli chybět. Mimo nás hrála Půl-Ka, Carramba a Jižní vítr. Jako večerní překvapení jsme předvedli scénku s názven "Dědictví, aneb Kurvasegrahowdoyoudo". No a večer se chopil iniciativy Béďa Šedifka, podporovaný Carrambou a dalšími muzikanty.

HŘÍŠNÍ LIDÉ
Tímto klipem se vracíme do roku 2008 kde jsme na tradičním Hajzl bále sehráli frašku o jednom dějství s názvem "Vražda v zapadáku aneb Nepovedená loupež bankomatu".

VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ
Asi vám bude vadit, že v úvodu videoklipu není sněhobílá závěj, o které se zpívá. Máte pravdu, ale někde zapadlí v závěji asi těžko nakoupíte dárečky pod stromeček pro své nejdražší. Takže kamarádi - rozbijte svá prasátka a hurá do obchoďáků. Ale klip si dokoukejte až do konce. Protože když si počkáte, tak se dočkáte a uvidíte nejen závěj a jedle, ale i celou naší kapelu. A až dobře nakoupíte, tak sedněte do posledního vagónu jako za mlada a vyrazte do zimní přírody.

SVATOMARTINSKÁ HUSA
Protože považujeme dobré jídlo, dobré pití a dobrou muziku za důležitou součást spokojeného života, oslavili jsme svátek svatého Martina u našeho kamaráda v restaurantu Neuperský dvůr u dobře vykrmené a upečené "Martinské husy". Samozřejmě nechybělo mladé a svěží francouzké víno nového ročníku z vinařské oblasti Beaujolais a ani Hradecká cimbálová muzika. Porce velikosti XXXL se nám podařilo zdolat bez výrazného navýšení tělesné hmotnosti a tak vám tento nejen svatomartinský, ale i gastronomický svátek, můžeme vřele doporučit.

VIDEOKLIP CELEBRITY
Trochu jsme oprášili jednu z našich málo hraných písniček, která byla napsaná v roce 2007 pro divadelní hru "Bezdomovci". Domníváme se, že je docela povedená, a proto jsme její videoklip umístili na naše stránky. Snad vám v dnešní složité době zlepší trochu náladu.

VIDEOKLIP VĚTRNÝ PLÁŠŤ
Jsou písničky, co zaujmou svojí melodií a jiné, co zaujmou textem. A potom jsou takové, které mají jak krásný text, tak i melodii. A právě mezi ně patří písnička "Větrný plášť" od našeho kamaráda a spisovatele Honzy Kratochvíla (jeho skautská přezdívka je "Orko"), kterou zhudebnil jeho syn Jan. My jsme ji nahráli, a protože se písnička poslouchá lépe, když se hudba spojí s obrazem, udělali jsme z ní videoklip, který vám tady nabízíme. Pokud se vám bude klip líbit, dejte nám vědet a napište nám.

BÉĎA ŠEDIFKA V DAJÁNĚ
V pražském meditačním centru DAJÁNA, které provozují jeho majitelé a též naši kamarádi Jana a Dan Čadovi, vystoupil 30. ledna 2012 legendární plzeňský písničkář, řezbář, tramp a také náš kamarád Béďa Šedifka v pořadu "Písničkové pohlazení". V průběhu dvou a půl hodinového koncertu představil své vlastní písničky plné poezie, swingu, lásky k životu a přírodě.

DOKUMENT Z VÝSTAVY OBRAZŮ
Malířka a naše kamarádka Alenka Vondřejcová uspořádala ve společenském sále Městské knihovny v Novém Městě nad Metují výstavu cyklu obrazů s názvem "12 měsíců". Vernisáž se konala 21. července 2011. Výstavu uvedla Silvie Vondřejcová a o hudební program se postaral náš kamarád, houslový virtuos Tomáš Mach.

ŘEZBÁŘSKÁ VÝSTAVA 2011
V překrásném místě Broumovského výběžku, pod stolovou horou Ostaš, se konala 3. až 5. června 2011 již 41. výstava dřevořezeb Klubu trampů řezbářů. Na osadě Samota se sešlo na 40 řezbářů a skoro 200 jejich přátel, kamarádů a návštěvníků z okolí. Po zahájení výstavy řezbářskou hymnou se uskutečnil výšlap do skalního pískovcového labyrintu v přírodní rezervaci Ostaš a večer pak patřil tradičně slavnostímu ohni, u kterého se hrálo a zpívalo až do pozdních nočních hodin.


Úvod   Fajado   Kronika   Texty   Nahrávky   Videa   Fotogalerie   Kamarádi   Odkazy   Kompas   Napište nám  

Copyright © 2007FAJADO™
Bez předchozího písemného souhlasu je kopírování těchto materiálů zakázáno
webmaster - JANTAR design™