Vítejte na stránkách skupiny

Určeno všem pěším, plovoucím i lezoucím trampům, chatařům, stanařům i maringotkářům.

Jste na stránce
KRONIKA

Aktualizováno:
23.2.2009

TOPlist

KRONIKA - přehled společných akcí skupiny FAJADO.

18.prosince 2009 Vánoce jsou již za dveřmi a je nejvyšší čas se trochu zklidnit. A tak v bytě naší kamarádky, který je provoněn vanilkou a ořechy z vánočního cukroví, probíráme všechny události končícího roku. A samozřejmě že nechybí ani krásné vánoční písničky.
27.listopadu 2009 Před koncem roku, kdy příroda již tvrdě spí a venku je nevlídno, nastává ten pravý čas na přátelská setkání. A když to je u naší kamarádky malířky, tak se nejen zpívá u dobrého vína a chutných chlebíčků, ale vždy máme možnost potěšit se z jejich nových obrazů.
7.listopadu 2009 Poslední velkou akcí roku, byl nultý ročník "Radostného drnkání", který organizovali kamarádi z kapely Půl-Ka. Akce se konala v rekreačním zařízení Radost u Horního Jelení. Sešlo se na ní mnoho kamarádů a muzikantů, s kterými jsme se setkávali v průběhu roku. Písničky zněly od 14 hodin až do 1 hodiny ranní a byly přerušeny pouze konzumací velmi dobrého guláše a ochutnáním sladkého dortu z trouby paní majitelky.
16.října 2009 Dnes se měla konat na palouku u Velkého kamene osadní brigáda spojená s večerním posezením u ohně. Bohužel velmi předčasné přívaly sněhu to letos neumožnily a tak jsme se s létem rozloučili v naší zkušebně při dobrém vínečku a hezkých písničkách.
10.října 2009 Přijali jsme pozvání kamaráda Barmana na 43. potlach T.O. Kamarádi Staré řeky, který se konal v křivoklátských lesích. I když nebylo o dešťové přeháňky nouze, sešlo se přes 200 kamarádů a kapely se střídaly až do půlnoci.
12.září 2009 V chrudimské výstavní síni vystavovala své obrazy malířka a naše kamarádka Eva Filemonová a tak jsme pochopitelně na vernisáži nemohli chybět.
19.srpna 2009 V krásném přírodním protředí v Chotči uspořádala naše kamarádka Alenka zahradní vernisáž, kde nám ukázala kolekci obrazů, připravených k odeslání na výstavu do Hildenu v Německu. Se svými pracemi se nám ale představila i její dcera, výtvarnice a grafička Silvie.
12.srpna 2009 Krásná divoká příroda v rezervaci Krkanka okouzlila Matěje Raka natolik, že si našel čas a s Milenou a malým Vilémkem přijel, aby bliže poznali tento kout. A tak sme si po náročné vycházce údolím a Slavickou oborou, s Matějem večer zahráli na kytary a zazpívali.
8.srpna 2009 Další tradiční setkání pod totemy bylo opět v režii Pilouse. Počasí přálo a tak vlahá noc pod hvězdnou oblohou přispěla k nádherné pohodě. Mimo nás a muzikantů z T.O. Poslední příležitost a pražského seskupení KOZ, přijeli až od Berounky "Kamarádi staré řeky". Nálada byla jako vždy výborná.
19.až 21.června 2009 Již 19. Hajzl bál se konal za krásného teplého počasí. V pátek večer jsme otestovali nový gril, na kterém jsme opekli chutné špekáčky. U sobotního ohně hráli mimo nás ještě Liška, Eifel, Púl-ka s Mílou Ropkem, Matěj Rak s Frantou Vlčkem a Tomáš Mach s Petrem na Didgerido.
13.června 2009 V Pekle, v údolí Chrudimky, se díky aktivitě kamaráda Tanečníka obnovilo rýžování zlata na Debrňák river.
6.června 2009 V campu Aljaška u Žďárce se konala 39. celostátní výstava KLUBU TRAMPŮ ŘEZBÁŘŮ. Kamarád Žrout vystavoval řezbu "Orel" a společně s Pilousem řezbu "Sedlo s koněm", za kterou dostali nejvyšší ocenění. U večerního slavnostního ohně hrála místní osadní kapela. Díky jejich zvláštnímu způsobu hraní v hloučku, nebylo moc příležitostí k hraní a ani Béďa šedifka si zde moc nezahrál.
30.a 31.května 2009 Naši kamarádi Vrabce a Píďalka, slavili na břehu řeky Sázavy, v osadě Hamry "Dvoj padesátku". Vydatný déšť sice nedovolit zapálit slavnostní oheň, ale to na náladě neubralo. Střecha byla k dispozici a tak se po několikahodinovém předávání darů, hrálo a zpívalo až do ranního rozbřesku.
7.až 10.května 2009 Tento prodloužený víkend, jsme strávili ve Zdoňově. Věnovali jsme se vycházkám, sportování, muzicírování, vyprávění, dobrému jídlu i dobrému pití. Hlavním bodem programu však bylo povídání o věcech mezi nebem a zemí a o novinkách v této oblasti. Nechybělo ani trochu relaxační muziky za pomoci šamanských bubnů, shengů, tibetských mís a didgerido.
11.až 13.dubna 2009 Velikonoční svátky jsme trávili opět společně na Karlově chatě na Sekyrce. Koledování v Pekle probíhalo již tradičně za doprovodu harmoniky, kytary a sborového zpěvu.
4.dubna 2009 Když se příroda začínala probouzet, sešli jsme na osadě Peklo s kamarády a muzikanty z T.O. Poslední příležitost. Tento první letošní malý oheň pod totemy, který zorganizoval Pilous, se konal v nezvykle teplém jarním počasí a byl plný krásných trampských písniček.
12.března 2009 Ve zkušebně FAJADA se v premiéře promítal dokumentární film z loňského Hajz bálu s názvem Hříšní lidé. Film zachycuje atmosféru letního setkání na Sekyrce, vystoupení domácího Fajada s divadelní hrou "Vražda v zapadáku", hudební scénku sehranou skupinou Půl-Ka, kuplet v podání bratra Lišky s Martou, oslavu dvojích narozenin, konzumaci chutného prasátka i večerní oheň, který zapálil náš nový kamarád Jan Matěj Rak.
9.ledna 2009 Trempský řezbář Radek Smejkal oslavoval své polokulaté narozeniny v sále tanečního centra Lípa v Pardubicích. K poslechu i k tanci hrála country kapela "Jako vždycky". Náš zpěv se bez aparatury v sále zcela ztrácel a tak jsme po pár písničkách zanechali snahy překřičet rozdováděnou společnost a věnovali jsme se tanečním kreacím.
12.prosince 2008 Poslední hraní v tomto roce se konalo již tradičně v kruhu kamarádů, kteří mají ve svém znaku skautskou lilii.
6.prosince 2008 Občanské sdružení B.U.K ve Zdoňově pořádalo v kostele Nejsvětější trojice adventní koncert, na kterém jsme vystoupili společně s Tomášem Machem, Matějem Rakem a hudebním triem ve složení Marian a Andrea Kořínkovi a Hana Šlengrová. Po čtyřech vánočních, vokálně instrumentálních písních, kterými jsme koncert zahájili, přednesl na housle Tomáš Mach skladby ze svého nového CD a v jedinečných kytarových úpravách zahrál Jan Matěj Rak slavné předválečné písně, včetně skladeb Jaroslava Ježka. Závěr koncertu patřil známým i méně známým vánočním koledám. I když byly v kostele pouhé čtyři stupně nad nulou, byl zcela zaplněn. Po skončení koncertu se všichni učinkující přemístili do místního penzionu, kde se u plápolajícího krbu hrálo až pozdě do noci.
8.listopadu 2008 Díky Windy Billovi a našim kamarádům z Prahy, jsme získali lístky na oslavu 90 let trampingu, která se konala v Praze na Barče. V šestihodinovém písničkovém maratonu vystoupili Žraloci z Chocerad, Jitka Vrbová se Standou Chmelíkem (Akáty), Duo Blanice, Sekvoj, T.O. Zahrádky Grass Road, Pacifik, Kapitán Kid, KTO, Tulák Charlie, Kamarádi Staré řeky a Wasetka. V průběhu večera se pokřtila vodou z Vltavy knížka Daniely Vackové "Pěší vandr po lesích a lidech" a vodou z Berounky se pokřtilo CD s názvem "Berounko má", které nahrála skupina Kamarádi Staré řeky. Programem provázeli moderátoři Country Radia Tony Linhart a Bezi Junior.
19.až 20.září 2008 Jako každým rokem, tak se i letos sešli naši kamarádi na Sekyrce v údolí Chrudimky, aby se rozloučili s létem. I když se denní teploty celý týden držely kolem 10 stupňů a ráno klesaly k nule, nikoho to neodradilo. Oheň příjemně hřál díky palivci Petrovi a tak se sedělo až do pozdních nočních hodin při písničkách Fajada, kapely Půl-ka, kamarádů z Věrné čtyřky a kamaráda Eifela.
30.srpna 2008 Chata U sv. Antoníčka v údolí Chrudimky slavila 75. výročí svého vzniku. A tak se při této příležitosti zapálil slavnostní oheň při kterém se naše kapela střídala s country kapelou "Jako vždycky". Nálada byla opravdu - jako vždycky - vynikající, jídla a pití hojnost a tak se končila až nad ránem.
5.července 2008 V Teplicích nad Metují se konala dobře utajená akce - oslava polokulatých narozenin naší kamarádky Ivonky. Začala obědem v rodinném kruhu a měla být ukončena kávičkou na osadě Trapers. Zde se však sjeli její kamarádi z blízkého i dalekého okolí, kteří si krátili čekání nad talířem výtečné Balounovy "číny". Překvapení Ivonky bylo veliké, jak z naší přítomnosti, tak z předaných dárků. A tak se slavilo u ohně až do rána. Ale nejen to. Nařezalo se nějaké dřevo a společně jsme snesli totem, který už nutně potřeboval opravit.
20. až 21.června 2008 V těchto dnech proběhl další z tradičních Hajzl bálů, tentokrát na téma "Hříšní lidé". Mimo našich věrných příznivců a kamarádů se zúčastnil též Matěj Rak se svojí manželkou Milenou. Při tomto setkání se zároveň oslavily půlkulaté narozeniny dvou našich kamarádů. Kousek prasátka se zapíjel hlineckým pivem a kdo měl ještě málo, tak mu přišly k chuti chlebíčky a vynikající utopenci vytažení nikoli z Chrudimky, ale z láhve od okurek.
9. až 11. května 2008 Na chatě kamaráda Petra se uskutečnilo jarní setkání s poutavým vyprávěním o jeho vandru po Peru, o Andách, šamanech a ayahuascce.
29. března 2008 U obce Horka u Chrasti, v campu T.O.Vlci Skuteč, se konal křest knížky "Kronika východočeského trampingu - Chrudimsko 1912 - 2008", autorů Zdeňka a Olgy Moidlových a Josefa Smlsala. Bylo to krásné setkání trempů z širokého okolí s krásným ohněm u kterého zahrála Chrpa, Věrná čtyřka, KOZ Praha, Darka Středová a další.
22. až 24.března 2008 Velikonoční svátky jsme, tak jako každým rokem, oslavili společně s partou na Sekyrce. Chyběl jenom Petr, který si vyrazil na vandr do Peru. Při příjezdu nás přivítalo zasněžené údolí, a tak se letos stany nestavěly a všichni jsme se vmáčkli do chaty. Zpívalo se při moravském vínečku a když došlo, tak jsme přesedlali na Bavoráka. V noci na pondělí pilně sněžilo a i když se nám do té zimy moc nechtělo, koledu jsme nevzdali. Závěr patřil již tradičně polévce u Pilouse, kterou pro nás jako vždy připravila s láskou Eva a Pilous ji okořenil trochou veselého vyprávění ze života.
30.ledna 2008 U videonahrávek a DVD filmu jsme si zavzpomínali na loňský Hajzl bál na téma "BEZDOMOVCI" a akci "Setkání v KOZOROHU". Kamarád Pilous nám promítl video ze Švýcarských Alp.
18. až 20.ledna 2008 Ve Zdoňově, na chalupě kamarádů Petra a Zuzany se konalo "Setkání v KOZOROHU". Při tomto setkání se hodně konzertovalo. Z nového cyklu "Vůně" zahrál tři skladby kamarád Brabouk, na didgeridoo hráli kamarádi Petr s Waltrem a i FAJADO si trochu vrzlo. Hodně času se věnovalo číslům, která na nás prozradila zajímavé skutečností.
20. listopadu 2007 FAJADO se účastnilo natáčení vánočního pořadu Českého rozhlasu - "Na Štěpána se Štěpánem", kde jsme předali Štěpánu Rakovi jako vánoční dárek naše CD. Pořad se natáčel ve Stojicích u Heřmanova Městce, v hospůdce U Zvonečků. Mimo Štěpána Raka se o příjemnou pohodu starala country skupina z Pardubic "Country colaps". Pořad se bude vysílat 26.12.2007 na stanici ČT 2. Přesný čas oznámíme
10. listopad 2007 FAJADO pokřtilo společně se svými kamarády a sponzory své druhé CD s názvem "Život je krásnej".
13. října 2007 Joe Poutník z Lišárny oslavil v Hradišti u Nasavrk, společně s turisty, vodáky a kamarády z údolí, své 70. narozeniny.
14. září 2007 FAJADO oslavilo na Sekyrce, v údolí Chrudimky, 10 let svého trvání. U slavnostního ohně se střídali FAJADO, Věrná čtyřka, Půl-Ka z Chocně, kamarád Eifel, Štěpán Rak a na didgeridoo zahrál Petr Kohl.
25. srpna 2007 Oslava narozenin malířky a kamarádky Alenky Vondřejcové v Chotči u Pardubic.
11. srpna 2007 Setkání pod totemy
16. června 2007 Hajzl bál 2007 na téma "BEZDOMOVCI".
8. - 9. dubna 2007 Velikonoce v Pekle a na Krkance.
24. března 2007 Oslava narozenin kamarádky Marty, zpěvačky a kontrabasistky kapely Půl-Ka. Oslava se konala v Chocni.
2. března 2007 SETKÁNÍ U VIDEA. Předjarní setkání kamarádů při písničkách, s promítáním videozáznamů z akcí v roce 2006.
17. února 2007 Oslava narozenin kamarádek Hanky a Zuzany v Chrudimské restauraci u Kapličky.

Úvod   Fajado   Kronika   Texty   Nahrávky   Videa   Fotogalerie   Kamarádi   Odkazy   Kompas   Napište nám  

Copyright © 2007FAJADO™
Bez předchozího písemného souhlasu je kopírování těchto materiálů zakázáno
webmaster - JANTAR design™